Uroczysta gala "Z Tumskiego Wzgórza"

Damian Marciniak

W piątkowy, primaaprilisowy wieczór odbył się finał dziewiątej edycji, prestiżowego i dobrze znanego wszystkim płocczanom plebiscytu –

„Z Tumskiego Wzgórza – wydarzenie roku 2015”, którego organizatorem jest Tygodnik Płocki. Podczas uroczystej gali, która tradycyjnie odbyła się w Centrum Konferencyjnym „Dom Technika”, zaprezentowano czterdziestu nominowanych i ogłoszono zwycięzców, wybranych drogą głosowania przez czytelników gazety. Tygodnik Płocki po raz kolejny zaufał marce Srebrna Catering i powierzył nam zorganizowanie i obsługę całej uroczystości. 


Wieczór uprzyjemniały utwory wykonywane przez płocki chór Vox Singers pod batutą Roberta Majewskiego, który, wraz z redaktorem naczelnym tygodnika – Tomaszem Szatkowskim - był współprowadzącym galę. Po zakończeniu oficjalnej części uroczystości odbył się bankiet, podczas którego zaproszeni goście korzystali z bogatego wyboru potraw. 


Z kronikarskiej rzetelności odnotujmy jeszcze, że spośród wybranych przez kapitułę, najważniejszych wydarzeń ubiegłego roku, które rywalizowały w  czterech kategoriach („Gospodarka, nauka, społeczeństwo”, „Kultura”, „Sport i turystyka”, „W regionie”), wyróżniono utworzenie call centre,

a przez to zapewnienie 270 miejsc pracy w dawnym budynku Cotexu, „Noc Peerelu” zorganizowaną w ramach płockiej edycji „Nocy Muzeów”, powołanego na Mistrzostwa Europy we Francji, międzynarodowego sędziego piłkarskiego – Szymona Marciniaka i Marcina Zawadkę – wójta gminy Słupno - za zorganizowanie pierwszego w regionie samorządowego żłobka. 


Dziękujemy Tygodnikowi Płockiemu za możliwość współtworzenia tego wyjątkowego wieczoru i gratulujemy wszystkim nominowanym i zwycięzcom plebiscytu. 


 

press to zoom
press to zoom
press to zoom